Muronka

Detoxikační nápoje jsou v létě ideální

Letní měsíce jsou fantastickým časem na to, abyste své tělo o něco více zregenerovali a také detoxikovali od všech vlivů, které na vás po zimě působili. Je tedy nejvhodnější čas připravit si detox v podobě osvěžujících drinků, které si svedete udělat doma každý den.
grapefruit růžový.jpg

Síla grapefruitu

O tom, že grapefruit je ovoce, které osvěžuje stejně dobře jako citrón není žádných pochyb, věděli jste však, že má i dokonalé detoxikační účinky? Skvěle se hodí při dietách, protože má v sobě minimální množství kalorií, obsahuje vysoký podíl vitamínů a ze zdravotního hlediska nám pomáhá snižovat rizika, které nás můžou potkat kdykoliv (vysoký krevní tlak, revma, střevní potíže, astma, alergie a podobně).
Nápoj, který bude pro váš organismus detoxem:
– 1 grapefruit
– minerálka (neslazená)
– bylinky (máta nebo meduňka)
– chia semínka
Grep si nakrájejte na kolečka a dejte do sklenice, pak přidejte bylinky. Vše důkladně pomačkejte a zalijte minerálkou. Poté do ní dejte chia semínka a nechte 10 minut působit.
krájený ananas.jpg

Na ananas nesmíte zapomenout

Ananaspatří mezi ovoce, které sice seženete v obchodě po celý rok, ale jeho osvěžující a blahodárnou chuť oceníte především v létě. Je totiž králem mezi ovocem, které do značné míry podporuje spalování tuků. A nejen z toho důvodu se dokonale hodí do detoxikačního nápoje, který musíte vyzkoušet.
Budete potřebovat:
– očištění ananas (žádné konzervy, ale čerstvý)
– vodu
– salátový okurek
– kokosový olej
Do džbánu si nachystejte kolečka ananasu, přidejte nakrájenou okurku, lžičku kokosového oleje a zalijte vodou. Nechte pár minut odpočinout a můžete se s chutí pustit do tohoto úžasného nápoje vhodného při detoxu.
Na očištění organismu se dokonale hodí i jahody, které jsou bezpochyby nejchutnější čerstvé. Pokud však trpíte na alergie, spařte jahody předem na několik minut horkou vodou, která jich zbaví alergické složky. Pak je můžete přidat do vašeho nápoje a užít si chuť, o kterou jste byli doposud ochuzeni.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén