Muronka

Jak si zajistit soukromí na vlastním pozemku

Někteří lidé mají problém se soukromím na vlastní parcele. Jsou to například situace, kdy je dům postaven v blízkosti veřejné frekventované komunikace, odkud jste pro vnějšího pozorovatele doslova jako na dlani. Další nepříjemnou situací mohou být sousední nákupní centra, pěší zóny, cyklostezky nebo značené turistické cesty atp. Velmi nepříjemné je to zejména ve chvíli, kdy se chystáte na rodinnou oslavu na zahradě pod pergolou, anebo se chcete koupat v bazénu a opalovat nazí. Někdo si vás v tuto chvíli vyfotí a vy se pak naleznete někde na sociálních sítích, a vaše nahé tělo pak může být dokonce na prodej.

betonový plot

Mnoho lidí ztrácí soudnost, a nežli se s nimi dohadovat, podávat na ně žalobu, přidělávat si zbytečné problémy a ztrácet jimi čas, raději se zabezpečte tak, aby k takovému jednání neměl nikdo příležitost. Postavte kolem parcely betonový plot.

Betonové ploty ve Znojmě staví firmy na klíč. Stačí se domluvit na vhodném termínu a na parametrech oplocení včetně barevné varianty a reliéfu povrchu a o nic jiného se nemusíte starat. Výstavbu lze pochopitelně provádět svépomocí, ale tuto variantu pečlivě zvažte, protože se v průběhu práce mohou vyskytnout potíže, s nimiž jste nepočítali:

břečťan na plotě

Transport a manipulace s paletami – pokud nakoupíte materiál na oplocení kolem celé parcely, řekněme přibližně dvě až tři stovky panelů a necelou stovku sloupků, počítejte s hmotností v desítkách tun, které vám někdo musí přivézt, a vy se musíte postarat o složení materiálu z nákladního auta. Bude k tomu zapotřebí autojeřáb anebo vysokozdvižný vozík, a samozřejmě i s obsluhou – takže další náklady navíc plus organizace práce.

Zvedání desek do výšky – bude-li oplocení vyšší, než metr, což je běžné, budete muset mít k dispozici opět autojeřáb nebo kladkostroj, který bude desky zvedat do výšky před zasouváním do drážek ve sloupcích. Každá z desek totiž váží necelý metrák.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén