Muronka

Kulový blesk?

Stěhuji se sice až za měsíc, ale již nyní mne jímá z toho procesu hrůza. Ze vzpomínek se ještě nestihly vymazat zážitky z minulých stěhování. Rozbitá sada krásných, broušených skleniček na víno, svatebního daru. Televize, která se zřítila ze schodiště poté, co se svezla z přenášené pohovky. Bezradné stání na frekventované silnici u dodávky kamaráda, ze které se vylily oblaka páry. A co ten počítač? Už se ho nikdy nepodařilo rozeběhnout. Ne, tentokrát na to musím jít úplně jinak.

Je to dřina

Musím najít stěhovací firmu, která vše zařídí a mne přitom nezruinuje. Sedám k počítači, startuji vyhledávač a do jeho řádku píšu vyhledávané parametry: Stěhování Praha levně. Nemůžu říct, že bych nebyl zvědavý, co na mne internet vyplivne. Trvalo to zlomek vteřiny. O něco déle jsem si vybíral z nabídky stěhovacích odborníků. Prezentace vybraných firem jsem si pootevíral ve vlastních oknech. Mohu tedy ihned porovnávat. Porovnávání mi šlo o poznání déle než vyhledávání počítači. Dokonce jsem se k této činnosti několikrát vrátil. Pomalu jsem zužoval výběr. Zbývají poslední dvě firmy. Ke které se přidat? Zavolal jsem na první z nich. Z hovoru jsem nebyl moc potěšen. Styl hovoru, milióny zbytečných otázek, z nichž byly některé i zábavné. „Opravdu jste si jistý, že se chcete stěhovat?“ Ne, blbečku, já jsem jen asociál a potřeboval jsem si s někým pokecat!

Stěhování začalo

Položil jsem zklamaně telefon a opět se mi vyjevily ty hrůzy z minulých stěhování. Na druhou stranu, uznávám, že jde o pořádnou dřinu a očekávat u těchto lidí vybraný slovník a konverzaci na úrovni setkání s britskou královnou asi nelze. Volám na druhou firmu. Wow! Telefon zvedla nějaká mladá paní nebo slečna. Měl příjemný hlas a její přístup byl naprosto profesionální. Byl jsem rád, že mi spadl kámen ze srdce. S paní jsem si dohodl návštěvu manažera firmy, který se o mé přestěhování postará od začátku do konce. Bylo na čase si nalít sklenku vína.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén