Muronka

Pokoj pro děti

Pokoj pro děti by měl být nejen hezký, ale také bezpečný a klidný! Miminka tam hlavně spí. Větší děti si zde kromě spaní i hrají a také se učí. Vybereme pro ně tedy v bytě vhodnou klidnou místnost, která není orientovaná směrem k rušné ulici nebo společným chodbám a výtahovým šachtám. Pak můžeme začít s „budováním“. Máme pár tipů na co při tom určitě nezapomínat!
miminko spící v postýlce s hračkami
Vybíráme vhodný nábytek a doplňky
Z nábytku je základem kvalitní postel s kvalitní matrací, skříň na oblečení, knihovna nebo regál na knížky a hračky, stůl na kreslení a na psaní se židlí. Doplníme podle aktuální potřeby a prostorových možností místnosti. Je potřeba mít také něco volného prostoru na hraní! Všechno vybavení přizpůsobíme věku a výšce dětí. Musí na všechna důležitá místa pohodlně a bezpečně dosáhnout! Dobrou volbou je nábytek, který s dětmi „roste“. Stačí ho pak jen občas upravit a hned je vyšší a větší. Nemusíme ho potom často měnit za nový. Malé i větší děti mají také rády k pohodlnému posezení či „povalování“ při odpočinku přes den různé pytle a vaky. Nabídka je velká. Malé slečně můžeme vybrat nějaký holčičí růžový, mladému sportovci třeba vak fotbalový míč. Přiměřeně k věku necháme děti pomáhat s výběrem vybavení a dekorací. Nechat je zkrátka, aby mohly něco udělat „po svém“. Podle jejich vlastního vkusu a fantazie. Mohou si vybrat například plakáty nebo obrázky s oblíbenými motivy a jejich umístění. Anebo něco samy vytvořit. Je to důležité, aby se zde dobře cítily!
pokoj malé slečny
Nepodceňujeme vliv barev
S budoucími malými obyvateli pokoje je vhodné také „konzultovat“ výběr barev. Výmalby stěn, ale i vybavení. Barvy na naši psychiku působí většinou mnohem významněji, než si uvědomujeme. Mohou podstatně ovlivňovat naše emoce. Do dětských pokojů jsou obecně doporučovány barvy světlých barevných odstínů (například žluté, modré zelené). U větších dětí můžeme přidat na pestrosti i kontrastech. Líbí se jim třeba vymalovat každou stěnu jinou barvou. Oblíbené jsou různé malby nebo nápisy na stěnách. Volba barev je samozřejmě záležitost značně individuální. Každý jsme prostě jinak založený. Ne každé holčičce se líbí růžové království. Třeba miluje koně a ráda maluje! A také kluci nejsou všichni sportovci. Toho našeho baví třeba muzika či virtuální realita!

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén