Muronka

Příjemné povlečení také patří k útulnému domovu

K útulnému domovu patří nejen nám spousta milých drobností a dekorací. Domov tvoří také pohodlí, které nám poskytuje. Mohlo by se zdát, že nejdůležitější pro naše pohodlí jsou sedací soupravy, postele a jiné kusy nábytku. To je samozřejmě pravda, ale i takové drobné nezbytnosti, jako je ložní povlečení, jsou důležité pro to, abychom se cítili doma komfortně a pohodlně.
květinové polštáře
Povlečení nám musí být příjemné nejen na omak, ale důležitý je i materiál, ze kterého je vyrobeno. Každému je příjemný jiný materiál. Někdo dá přednost saténu, jiný se bude dobře cítit v bavlně, další upřednostní krepový materiál. Pro někoho je důležitý i design a vzor. Jsou tací, kteří dbají na to, aby povlečení ladilo s interiérem. Někdo ložní prádlo vybírá i podle svých finančních možností nebo jen podle barvy.
Nezapomínejte na to, že povlečení přispěje velkou měrou k našemu kvalitnímu spánku. Pokud vás bude látka, použitá na výrobu tohoto ložního kousku, nepříjemně škrábat, určitě to vašemu spánku na kvalitě nepřidá.
Podle čeho si máme povlečení vlastně vybrat?
U dětí jednoznačně zvítězí povlečení s obrázky nebo jejich oblíbenými pohádkovými hrdiny. U dětského povlečení obzvlášť přihlédneme k tomu, aby bylo vyrobeno z kvalitního materiálu. Posledním hitem je povlečení s 3D obrázky.
křeslo v koutě
Máte v rodině někoho s vyšší postavou? Pak pokrývku i povlak vybírejte v prodloužené délce. Nebo vás okouzlilo spaní pod francouzskou přikrývkou. Budete vybírat mezi netradičními velikostmi.
Určitě oceníte povlaky vyrobené z čisté bavlny nebo s její příměsí. Bavlna je na dotek příjemná, dobře saje vlhkost a je měkká.
Velmi oblíbené je mikrovlákno. V létě ho oceníte pro jeho hladivý efekt, v zimě naopak.
Podle materiálu, ze kterého je vyrobeno, je nutné povlečení udržovat. O správné péči vás budou informovat cedulky přišité na výrobek.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén