Muronka

Seznamky a hledání naslepo

Internet je pro všechny, každý na tento virtuální prostor může vkročit a stát se kýmkoli. Nikdo neupozorňuje na lži, nikdo není ničím vázám. Každý jeden uživatel může přidávat cokoli, jakýmkoli jménem a na jakékoli místo. Jistě omezení jsou, ale tak malá, že téměř omezeními nejsou. Už toto by nám mělo stačit, abychom si dali pozor na vše, s čím přicházíme přes internet do styku.
láska přes seznamku

Rizika

Jako každý nástroj má samozřejmě i internet mnoho rizik se kterými musíme jako uživatelé počítat.
– Anonymita: nikdo neví kdo jsem já a já nevím, kdo jsou ostatní. Fotku můžete stáhnout cizí a použít ji, jméno napíšete libovolné, věk také nikdo neověřuje, pohlaví si také volíte sami. Je to jako hra, kde si tvoříte avatara a je zcela na vás, jak bude vypadat. Málokdo udělá avatara, který je stejný jako on sám.
– Informace: nikdo není povinen poskytovat pravdivé informace a můžeme se spolehnout, že to také bude málokdo dělat, protože ty lživé, nebo jen polopravdy jsou většinou lákavější a můžeme se tak vyhnout odhalení sebe takových, jací jsme.
– Spojení: vy přicházíte do spojení s ostatními a stejně jako váš avatar je vytvořený vámi podle vaší fantazie, tak i avatary ostatních mohou a nemusí kopírovat skutečnost. Pokud se můžeme udělat lepšími, pravděpodobně to uděláme. Dokud se kryjeme za počítačem můžeme si hrát na dokonalé.
plná restaurace

Seznamky

Pokud se k této možnosti uchýlíte, myslete na rizika a jednejte podle toho. Pokud to lze, před vstupem do internetové seznamky si udělejte malý soukromý průzkum a najděte si takovou, která má dobré reference. Navíc se držte několika věcí.
První schůzku si vždy dejte v nějakém veřejném prostoru – třeba kavárně, restauraci…
Uveďte město, ale nikdy svou celou adresu, je to jako byste si říkali o napadení.
Neposílejte nikomu své fotky, zvláště pokud jste na nich odhalení.
Nikdy nikomu neznámému nesdělujte citlivé informace, díky kterým by vás mohl vydírat.
Začít vztah půjčováním peněz je jasný signál problémů a toho, že je něco špatně.
Nastavte si vlastní pravidla a nikdy je neporušujte.
Naděje je zrádná.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén