Muronka

Seznamte se s podologií

Kdy a proč vyhledat podologickou službu? Čím se taková podologie vlastně zabývá? Podologie je určena pro všechny, kdo mají problémy či potíže týkající se nohou a chodidel, jako například zarůstání nehtu a různých abnormalit v rámci růstu nehtů. Rovněž podologické služby poskytují celkové vyšetření nohou a následnou léčbu, a to nejen pomocí ortopedických vložek.
chodidla v písku
Podologické služby:

· celkové vyšetření nohou a chodidel,
· rozbor osového skeletu,
· odstranění problému při zarůstání nehtu a jiných deformací nehtu i nehtového lůžka,
· použití plastových nehtových rovnátek,
· výroba a poskytnutí speciálních stélek do obuvi,
· nehtová protetika, tj. náhradní nehtové ploténky,
· masáže nohou i chodidel.
protetické chodidlo
Podologické poradenství a příbuzná odvětví

V rámci poskytnutí poradenství se lze na podologii obrátit rovněž v případu, že trpíte či máte dermatologický problém, jako například bradavice na nohou, deformace nožní klenby, nehtů i pokožky nohou či chodidla, souží vás nadměrné pocení nohou či máte patní struhy. Dále pod podologické poradenství spadá i pediatrie v rámci nesprávného vývoje nohy u dětí a taktéž prevence. Podologické služby rovněž můžou využít diabetici, neboť služby poskytují pomoc a péči nejen o nohy diabetika, ale též doporučí vhodné přípravky pro domácí péči a ošetření. Stejně tak náleží pod podologické poradenství i chirurgie, která je zaměřena na konzultaci nejen potenciálních chirurgických zákroků, ale i na samotnou celkovou přípravu, poskytnutí informací ohledně doporučeného úkonu apod.

Jak je to s podologií v ČR?

Zatímco ve světě se jedná o známou a širokou veřejností využívanou službou, u nás pro mnohé může být stále něčím, co není veškeré laické veřejnosti známo. I když už i v České republice se populace začíná více zajímat o péči a poskytnutí pomoci nejen svým chodidlům.
chodidlo miminka
I když Británie či USA se řadí mezi země, které se mohou pochlubit doslova staletou historií, v České republice se tato služba začala velmi pozvolna uplatňovat až v devadesátých letech. První pracoviště bylo vybudováno v Hradci Králové. Poté vznikala další pracoviště v různých částech naší republiky. Dnes je tato služba dostupná prakticky v každém městě.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén