Muronka

Terasa u domu


Všestranné místo

Když se podíváme na plány dnešních moderních staveb pro bydlení, co se týče rodinných domů, tak mnohdy mají vlastní terasu. Není se čemu divit, protože je to venkovní místo, které se dá skvěle zužitkovat, protože je to něco jako balkon, ale akorát ho můžeme mít na zemi, takže z domu jdeme na terasu a potom klidně dál na zahradu.

židle u stolu

Když je venku hezky, tak si sem můžeme jít klidně sednout, v klidu si vypít kafe a užit si čerstvého vzduchu. Pak však přijde víkend a my se budeme chtít bavit s přáteli, takže zde můžeme naplánovat grilovačku, kterou si skvěle užijeme. Samozřejmě už při plánování bychom si měli rozmyslet co vše chceme zde mít a pro kolik lidí má být prostor určený, aby velkost byla dostačující. Lidé mnohdy také volí zastřešení, protože tento prostor se potom dá používat i při horším počasí, takže naše oslavy nezničí ani letní bouřka. Další možností je boční zasklení, ale to už záleží na každém, co od terasy vyžaduje.

Stavba

Postavit takovou terasu není až zas tak náročné. Jako hlavní nosná konstrukce se používají mnohdy dřevěné hranoly, protože celá stavba vyjde na rozumnou cenu, splní naše požadavky a ještě k tomu při dobrém ošetření a péči vydrží. Můžeme se setkat však s tím, že terasa bude o něco nad zemí, abychom mohli hezky z domu otevřít dveře a podlaha byla ve stejné úrovni. Jak toho však dosáhnout, když máme křivou zem a terén není nic moc? Z tohoto důvodu se prodávají terasové terče https://quadrofixing.cz/rektifikacni-terce/terce-pod-drevenou-terasu/c1061. Ty mají totiž základu a v ní je vřeteno se závitem. Můžeme si s ním tedy otáčet až dosáhneme požadované výšky. Takto si hezky do roviny sestavíme celou síť terčů a už na ně můžeme pokládat konstrukci podlahy.

stavba domu

Jak vidíte, tak na tom není nic složitého. Terče se prodávají v různých rozmezích zdvihu, kdy už záleží na Vás, jak vysoko terasu potřebujete. Výhoda je také rozhodně v tom, že dřevo nebude položené hned na či u země, kdy by vlhkost snižovala jeho životnost.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén