Muronka

Už jste prodělali covid?

Snažíme se tomu nevěnovat moc pozornosti, ale stále je mezi námi. Kdo? No přece covid. Nemoc, která se vzala kdoví odkud, a která stále nechce zmizet z našeho světa. Nemoc, která byla vyhlášená za pandemii, ale stále se řeší, jestli je toto označení správné. Víme o ní hodně, ale stále ne vše.

Sice už neplatí žádná omezení, žádné povinnosti nošení roušek či respirátorů, ale stále nás noviny informují, kolik nových případů denně se opět objevilo a v poslední době opět i informace o očkování. Poslední očkování už je dokonce zaměřeno i proti variantě omikron, která už stejně nakazila většinu z nás.

covid

Můžeme si myslet o covidu cokoliv, můžeme ho popírat, můžeme mít z něho strach, ale pravdou je že oficiálně už se prokázal covid u čtyř miliónů lidí z naší republiky a klidně k nim můžeme přičíst hromadu dalších, kteří na testy z různých důvodů nešli, nebo měli tak lehký průběh, že si nemoci ani nevšimli. Je tedy otázkou, zdali stále dokola covid ještě řešit a dělat z něj pandemii, nebo ho přijmout za běžnou nemoc.

Blíží se ale podzim a s ním se určitě objeví další vlna covidu, která může splývat s chřipkovou epidemií. Není tedy od věci mít doma připravené antigenní testy ze slin Covidexpert, abyste věděli, zda jste jen nachlazení a stačí si uvařit čaj s medem a citronem, nebo jestli bude test pozitivní, tak hlavně zůstat doma a nešířit nemoc na pracovišti či v hromadných dopravních prostředcích. Buďme k sobě ohleduplní, protože stále jde o to, ochránit ohroženou skupinu nejstarších spoluobčanů, našich babiček a dědečků.

test covid

Covid se naštěstí nestal tak zákeřným, jako byla Španělská chřipka nebo různé typy morových nákaz, ale to neznamená, že nemá na svědomí řadu úmrtí. Určitě to je nemoc, která může mít nečekaný průběh a těžký průběh, ale lidstvo určitě na covidovou epidemii nevymře. To už s jistotou víme.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén