Muronka

Vybíráme vhodný nafukovací člun

Rozhodující je typ podlážky a kýlu

Pro nákup tohoto výrobku je určující typ dna. Ten v zásadě určuje typ využití, jeho vlastnosti a skladnost. Jestliže hledáte model stabilní, který lze skladovat v neomezeném prostoru, zvolte laminátové dno, takové výrobky vykazují velmi dobré jízdní vlastnosti v jakémkoli terénu.

člun

Dobré manévrovací schopnosti na stojatých i tekoucích vodách mají plavidla s nafukovacími kýly a pevným dnem. Pohodlně je sbalíte do dvou větších tašek. Výhodou je minimální riziko protržení podlážky, dá se na ní dobře postavit, což oceníte zejména při rybářských náhozech. Dno je vyrobeno z několika skládacích komponentů, většinou z překližky, případně z hliníkové slitiny. Překližka je vodě odolná a mezi rybáři se těší větší oblibě, jde totiž o to, že hliník je studený a za slunečního svitu se v létě snadno rozpálí, což není zrovna příjemné na bosá chodidla.

U podlah konstruovaných jako lamely půjde o výrobky za velmi slušnou cenu, které jsou lehoučké a jednoduše a rychle je sbalíte. Jsou však vhodné spíše pro veslování na kratší vzdálenost, pro přepravu osob z bodu A do bodu B, lze je opatřit jen slabším motorem. Tím, že postrádají vlastní kýl, se špatně vedou na hladině, obtížněji kormidlují a rovněž se v člunu špatně stojí.

nafukovací člun

Kvalita spojů

Jeden ze zásadních parametrů, které ovlivňují funkci a životnost výrobku, je provedení spojů. Většina nafukovacích člunů se vyrábí lepením, tento způsob se využíval již za socialismu u pogumovaných textilií, a právě čluny v ní dominovaly. Dnes se na trhu setkáte s výrobky mnoha značek, mimo jiné i se štítkem Made in China, ovšem technologicky nemusí být na špatné úrovni. Není zkrátka určující, že lepený spoj = nekvalitní. U některých výrobců se spoje svařují, tepelný svár nahrazuje lepidlo a využívá se k tomu certifikovaný materiál – kvalitní PVC.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén