Muronka

Výpadek elektrické energie

Nepříjemná situace

Takový vynález žárovky je v historii lidstva velmi významnou událostí, protože dokáže přeměnit elektrickou energii na světlo. Vynálezů fungující na elektřinu postupně stále přibývalo. Postupem času se navíc elektřina začala dostávat do běžných domácností. Dnes už je v naší zemi snad v každé nemovitosti určené pro trvalé bydlení. Rozhodně je výhoda, že se nemusíme o nic starat, protože distributor se stará o to, aby se elektřina dostala až k nám.

solární elektrárna

V domácnosti na ní vaříme, pereme, používáme počítač, nabíjíme mobil a vykonáváme spoustu dalších činností, přičemž tohle všechno by buď bez elektřiny nešlo, nebo by to bylo složitější. Může však například přijít bouřka a nějaký strom strhne vedení. Na výpadek bychom měli být připravení, abychom nebyli zaskočení. Důležité je mít nabitou powerbanku, svítilnu, dostatek jídla s pitím a další nezbytné věcí. Není na škodu mít i záložní zdroj či elektrocentrálu.

Nouzové osvětlení

Ještě větší potíž může nastat ve firmách. V takových kancelářských porostech to zas až taková hrůza není, protože se nám třeba vypne počítač a přijdeme o neuložená data. O dost horší je to v takové elektrárně. V ní potřebujeme mít absolutní kontrolu nad tím, co se právě děje. Proto v takových společnostech jsou třeba záložní zdroje, které jsou při normálním stavu napájeny ze sítě. V případě nouze fungují jako baterie a důležité systémy běží na ni.

záložní generátor

Dále se dá využít generátor, který vyrábí elektřinu díky spalovacímu motoru. V mnoha nemovitostech je při krizové situace potřeba mít nouzové osvětlení. Když je potřeba dostat co nejdříve lidi pryč ať už nastane cokoliv, tak právě tohle osvětlení nám řekne, kam máme jít. Abyste měli naprostou jistotu, že osvětlení funguje správně, tak nechte provést revizi nouzového osvětlení Revize-elektro-revtech. Pečlivě zkontrolují jeho funkčnost i systém, který mu poskytuje elektrickou energii.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén