Muronka

Žijte okamžikem, žijte sportem, ale myslete dopředu!

Jak bylo řečeno, není snadné být sportovcem, natož sportovcem profesionálem. I když můžete být slavnými a užívat si chvilky slávy, také čelíte stále zdravotním rizikům, které vás mohou ve výkonu vaší práce omezit a dokonce vám i zamezit v tom, abyste nadále svoji práci vykonávali.
balíčky dolarovek
Jak tedy v mládí, když máte dobře našlápnuto, zajistit v momentě podepsání smlouvy s klubem, abyste jednoho dne neplakali, že jste si sice zahráli, ale nyní nemáte z čeho žít, protože v podstatě peníze žádné zvláštní nemáte?
Říkáte si, že se to týká malé části sportovců? Když si jenom vezmete extraligu ledního hokeje, národní basketbalovou ligu a fotbalovou první ligu, tak vidíte, že není výjimkou, aby se někdo sportem živil.
Takový sportovec by měl mít samozřejmě sjednané odpovídající pojištění. Bohužel není snadné takové pojištění samozřejmě vybrat, protože klasické životní pojištění samozřejmě nemůže profesionálním sportovcům vyhovovat. Proto si musí najít opravdu dobré úrazové pojištění a pojištění profesní invalidity. Toto se týká právě této skupiny či také lékařů, zpěváků, herců a hudebníků, baletek a podobně.
hokejista na ledě
Proč myslet na úrazy, když kariéra právě začíná?
Hráč basketbalu, hokeje či fotbalu nebo i profesionální baletka musí být vždy připraveni na to, že každou chvíli může dojít k nějakému zranění, které je třeba i na pořád vyřadí ze hry. V tu chvíli je právě potřeba mít pojištění, které zajistí, že takový umělec či sportovec nezůstane bez prostředků, ale naopak bude mít v momentě předčasného ukončení kariéry dostatečný objem financí na to, aby začal znovu a jinde!
hráči basketu
Vyplatí se to?
Povím vám to asi takhle. Běžné životní pojištění stojí kolem tisíce korun pro dospělého člověka pracujícího v kanceláři, který si občas zasportuje. U profesionálů pak může takové pojištění stát kolem tří a půl tisíce korun měsíčně. Když si vezmeme výši rizika zranění a nemožnost vykonávat dále svoji práci u lidí z kanceláře nebo u hráčů, je evidentní, že tento nepoměr je znát poměrně i v ceně pojištění.
A ano vyplatí se to, protože kdyby opravdu na nějakou krizovou situaci došlo, pojistné krytí odpovídá tomu, co bude v danou chvíli hráč potřebovat vyplatit od pojišťovny na to, aby mohl dál v klidu a bez omezení nějakou dobu žít a platit všechno, co je potřeba.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén