Muronka

Chlor šok se postará jak o průběžnou, tak šokovou chloraci vody v bazénu

To, že je potřeba bazénovou vodu v průběhu koupací sezóny pravidelně ošetřovat chemií do bazénu, ví spolehlivě každý. Ovšem mnoho lidí už neví, že nejde pouze o to, čas od času do vody nalít anebo nasypat nějaký ten chemický přípravek, nýbrž že je potřeba kvalitu bazénové vody postupně sledovat s pomocí testerů. Takto byste tedy měli pravidelně testovat jak koncentraci aktivní látky – oxidačního činidla v bazénové vodě, tak koncentraci vodíkových iontů neboli pH.
skok do bazénu
Dostatečná hladina oxidačního činidla je nezbytná pro eliminaci růstu nežádoucích mikroorganismů, správná hladina pH naopak umožňuje spolehlivé fungování bazénové chemie. Pokud se vám tedy někdy v minulosti stalo, že ať jste vodu v nádrži pravidelně ošetřovali chemickými přípravky, tak i přesto došlo k jejímu znečištění řasami anebo jinými organismy, byla pravděpodobně na vině nedostatečná koncentrace aktivní látky či špatné pH, při které bazénová chemie nemohla fungovat tak, jak má.
Ideální proto je, vybavit se nejen zvolenou bazénovou chemií, ale také potřebnými testery aktivní látky a pH. Pokud tedy používáte chlorovou chemii, bude se jednat o tester chlóru. S jeho pomocí snadno zjistíte, jaká je jeho koncentrace v nádrži, a pokud nebude vyhovující, bude nezbytné ji urychleně napravit. Třeba s pomocí přípravku chlor šok, který se výborně hodí pro skokové navýšení organicky vázaného chlóru v nádrži. To se vám může hodit v případě jakéhokoli výrazného poklesu této aktivní látky, jakožto i při růstu mikroorganismů v podobě sinic a řas, které tento přípravek dokáže také eliminovat, přestože se nejedná o algicid.
čtení u bazénu
Chlorový organický granulát známý jako přípravek chlor šok si můžete pořídit za výhodnou cenu v podobě různě velkých balení v závislosti na objemu vaší nádrže. Jedná se o velice oblíbený přípravek, který je spolehlivý a je možné jej používat jak k pravidelné, tak k šokové chloraci vody v bazénu.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén