Muronka

Jak vyzrát na násilníky

Je známo, že v dnešní době jsou již ženy v mnohém srovnatelní s muži, v něčem dokonce i lepší, než oni, nicméně je stále jedna věc, ve které nikdy nebudeme moci mužům konkurovat – a to je jejich fyzická síla. Tou jsou odjakživa prostě vybaveni a my jsme právem nazývány tím „slabším pohlavím“, ikdyž je to myšleno už jen z hlediska právě té fyzické zdatnosti. Tenhle fakt musíme prostě přijmout, hlavně kvůli svému vlastnímu bezpečí.
přepadení ženy
Bohužel, další známý fakt je ten, že pokud nás bude chtít nějaký muž přepadnout nebo prostě jen ublížit, my proti němu nebudeme mít mnoho šancí, jak se ubránit. Většinou případný násilník využívá ve svůj prospěch také moment překvapení, kdy žena určitě nečeká, že by se jí něco takového mohlo přihodit, protože žádný násilník se jí dopředu neptá, samozřejmě.
bojové cvičení
Jak tedy správně reagovat?
Už se Vám určitě někdy stalo, že Vás obtěžoval většinou nějaký opilý muž a vy jste se ho snažili ignorovat. A tohle je právě ten kámen úrazu! Útočník pak bude mít ještě větší motivaci na Vás zaútočit, protože Vás bude podvědomě považovat za snadnou oběť, která se bojí reagovat. Je třeba co nejdříve začít křičet nebo na sebe jinak upozornit, aby se útočník zalekl hned zezačátku a jste to právě Vy, kdo využije jeho moment překvapení, kdy on čeká, že jako většina žen ho prostě budete ignorovat a nebudete na jeho intervence nijak reagovat.

Je třeba být dopředu připravena na to, co se může stát. Například, když Vám v noci ujede autobus a vy se najednou ocitnete sama ve tmě. Musíte nastartovat všechny svoje radary a myslet na sebe a na svoji bezpečnost, což se v tu chvíli pro Vás stává naprostou prioritou. Pokud přijde na to, že byste se musela bránit, udělejte tak všemi možnými prostředky, nic jako nepřiměřená sebeobrana ženy proti muži totiž prostě neexistuje.
násilí páchané na ženách
Nejlépe je být preventivně vybavena ochrannými prostředky, které dokážou násilníka ihned vystrašit a on se tak stáhne do ústraní ještě dříve, než Vám bude schopný nějak více ublížit.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén