Muronka

Muž domácí – ohrožený druh?

Nebylo by vůbec správné všechny házet do jednoho pytle. Ale když si vzpomenu na to, jací byli mí spolužáci ve školních letech a jaké hochy potkávám na ulicích dnes, nemohu nevidět propastný rozdíl. Nechci opěvovat zlaté staré časy, jen se zaměřit na několik detailů, které bijí do očí.
svalnatý mladík
Vzrůstající péče o zevnějšek
Speciální kosmetika pro péči o mužské vousy, nivea pro muže, výrobky pánské kosmetiky nezřídka mající název „sensitive“ – pro citlivou pokožku, barber shopy namísto pánských holičství a tak dále. Představa, že můj muž používá více kosmetiky, než já, mě děsí.

Chybějící galantnost
Ne, opravdu nevolám po dobách, kdy zažíval svoji největší slávu ve filmech gentleman a svůdník Oldřich Nový. Ale základy jakéhosi gentlemanství mi trochu chybí. Když jdu venku, nezřídka vidím, jak partnerka nese těžkou autosedačku i s dítětem a vedle ní si vykračuje pán s rukama v kapsách. Není to vždy a všude, ale tyto situace vídávám stále častěji.

Domácí práce
Možná je to počítačovou dobou, ale mladých mužů, co umějí něco opravit v domě, je jako šafránu. Jejich otcové jim měli předat takříkajíc řemeslo. Aneb kutil v domě je k nezaplacení.

Celkový vzhled
Na všech frontách je k vidění celkový zjemnělý „look“ chlapců a mužů. Doby, kdy chodily vystajlované holky, které se malují, oblékají a voní a na ně čekal chlap, co měl vousy a předtím, než vyšel z domu, si maximálně namazal ruce či obličej, jsou pryč. Dnešní pány jemných rysů zdobí nezřídka nějaký šperk s kamínkem, uhlazený účes a růžová už dávno není výhradně holčičí barvou.
porovnávání pohlaví
Vím, že doba se vyvíjí a my s ní, ale zajímalo by mě, zda by i někdo další uvítal alespoň v něčem starší časy – nepatřím ani k nejmladším, ani k nejstarším, ale volám po záchraně opravdových chlapů, vedle kterých si může dovolit žena býti ženou. Každá mince má dvě strany a bezesporu i zástupkyně něžnějšího pohlaví mají co zlepšovat.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén