Muronka

Mytí oken aneb rady a tipy

Kdysi mytí oken zvěstovalo nastávající příchod vánočních, stejně tak většinou i velikonočních svátků. Někteří myjí okna dvakrát do roka, jiní jednou ročně. Jsou však tací, co považují mytí oken za jednu z pravidelných činností v rámci úklidu. Výjimkou nejsou i vyznavači mytí oken každý měsíc. Pokud znáte ty správné fígle a tipy, tak věřte, že si usnadníte práci, ušetříte čas a opravdu mytí oken se může zařadit mezi oblíbené domácí práce. A ten pohled na krásně čistě lesknoucí se okna za to rozhodně také stojí. Nevěříte?

okna

Jak mýt efektivně okna aneb co a kdo pomůže?

Tak jako vše prochází vývojem a inovací, i mytí oken již v převážné míře není, jak bývalo, i když dodnes přetrvávají, nebo se přeci jen méně či více využijí osvědčené triky našich babiček. Nicméně vše je podstatně snazší na výběr k dispozici je nepřeberné množství přípravků, pomocníků apod. Mytí oken již nepředstavuje celý den strávený s novinami a ironem.

Nepostradatelní pomocníci

Lepší, než noviny jsou rozhodně adekvátnější volbou utěrky z mikrovlákna, hadřík na mytí rámů a parapetů, přípravek na mytí oken. Dále pak dle znečištění i další důležité prostředky či suroviny. Podstatná je správná volba přípravku.

Zásady pro snadné mytí

Určitě není vhodné mýt okna za přítomnosti přímého slunce, stejně tak v dešti i v případě jemného mrholení. Ideální je, když je obloha pod mrakem. Vždy myjte pouze vlažnou vodou. Horká není vhodná, neboť eliminuje účinnost prostředků. Nepoužívejte saponáty vhodné pro mytí nádobí! Je zásadní používání pouze přípravků určených na mytí oken. Se špinavými okny si poradí ocet. Stačí přidat do vody, nejen že dojde k odstranění špíny, ale okna dostanou i punc lesku. S mušinci na oknech si hravě poradí pivo, ať už v rámci potření či nastříkání z rozprašovače.

Evergreeny v podobě efektivity

Nejen ocet, ale i sůl dokáže účinně odmastit okna, postačí okno umýt slanou vodou, věřte, že sůl si poradí i s tou největší nečistotou. Velké oblibě se těší v rámci leštění pudink. Ano, když přidáte do vody sáček obyčejného pudinku, vyleštíte okna bez sebemenší námahy.

sůl

Kouzlo pro nejrychlejší umytí oken

Ať už zkrátka nemáte mytí oken v oblibě a je pro vás utrpením, či se jedná o neplánovanou akci v podobě návštěvy, a je třeba umýt okna v co nejkratším čase, věřte, zázrak udělá obyčejný vlasový šampon – jako například březový či kopřivový zakoupený v drogerii. Předností je nejen rychlé umytí oken a nezanechání jediné šmouhy! Jen postačí šampon přidat do vody, umýt okna za pomoci utěrky z mikrovlákna, leštění není ani třeba. Po uschnutí se okna lesknou a budou sklízet obdiv nejen od návštěvy.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén