Muronka

Víte, jak stavba Vašeho těla ovlivňuje výběr oblečení?

Stavba lidského těla je kombinací výšky postavy a struktury kostí. Vaše postava pak na okolí působí jako drobná, průměrná neboli tzv. „tak akorát“ či můžete mít postavu silnější. Pro každý typ postavy se hodí jiné oblečení, látky a také doplňky, které mají celkový dojem podtrhnout a ne pokazit.
žena v kabátku
Drobná postava
Jste-li žena a měříte-li 160 cm a méně a máte velikost bot menší než 37, pak patříte do této kategorie. Typické jsou pro vás také drobné rysy tváře, tenké prsty a útlá zápěstí a kotníky. Pro tento typ postavy se hodí oblečení s drobnějšími vzory a látky s minimální strukturou a objemem. Jinak totiž hrozí, že se v modelu takzvaně ztratíte. Podobné pravidlo platí i pro doplňky, k Vaší postavě se hodí menší doplňky. Ideální je pokud se obléknete do jedné barvy tzv. od hlavy až k patě, opticky tak svou postavu prodloužíte. Pokud sáhnete po dvou barvách, pak jen tehdy jsou-li vaše proporce 2:1.

Průměrná postava
Žena s tímto typem postavy se vyznačuje výškou mezi 160 – 170 cm. Vaše kostra není ani drobná ani silná, Velikost Vaší nohy se pohybuje mezi 37 – 40. Dobrou zprávou pro Vás je, že můžete nosit téměř cokoliv, jen musíte respektovat své proporce. Nejlépe zapůsobíte, pokud se zaměříte na jeden výraznější kus oděvu či výrazný doplněk, například objemnější šperk či větší kabelku. Doplňky by měly vyvažovat stavbu Vašeho těla. Podobné je to se vzory, příliš výrazné potisky Vám nebudou až tak slušet.
smích brunety
Silná postava
Žena měřící více jak 170 cm, mající velikost bot 40 a větší, se silnými kostmi se řadí do této kategorie. Pro vás platí nebát se barev. Barvy Vám totiž pomohou narušit někdy ne zcela příznivý dojem z vysoké postavy. Podobně dobře Vám poslouží proporčně rozdílně kousky oděvu. To znamená, že ke krátké sukni nevolte krátké sáčko. Na vaší postavě skvěle vyniknou velké výrazné potisky a výrazné doplňky. Dovolit si můžete i těžší látky jako je například samet nebo více jemnějších látek ve vrstvách.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén