Muronka

Zázračný kokosový olej. Naučte se z něj dostat maximum a budete ho milovat.

Kokosový olej je v posledních letech velmi opěvovaná a hojně využívaná, takzvaná superpotravina. To znamená, že všechno co obsahuje, má velmi blahodárné účinky na lidské zdraví. A to není všechno, když se jej naučíte správně používat, můžete si zlepšit také kvalitu vlasů a pleti a dokonce vám pomůže zhubnout. Jak jej vybírat a hlavně správně používat?kokosový olej se vyplatí mít doma

Zdravé vaření, pečení i smažení

Na rozdíl od jiných tuků, se kokosový olej při smažení nepřepaluje. To z něj dělá přímo zázrak zdravé kuchyně. Z více než 90 procent jej totiž tvoří nasycené mastné kyseliny. Proto je také v běžné teplotě tuhý a rozpouští se následně až při tepelné úpravě. Při přípravě jídel navíc oceníte i jeho typickou chuť a vůni, které se nedá odolat. Uvařit s ním můžete téměř cokoliv, dá se použít jak v teplé tak i ve studené kuchyni, na přípravu jak slaných tak i sladkých jídel.

Když tuk pomůže rozpustit tuky

Pokud budete vybírat skutečně kvalitní bio kokosový olej, můžete s jeho pomocí zatočit i s nežádoucími kilogramy navíc. Odborníci se shodují na tom, že jde o skvělý a přírodní podpůrný prostředek při dietách. Neobsahuje cholesterol, v těle se na rozdíl od jiných typů tuků neusazuje a naopak je pomáhá rozpouštět. Hodí se i pro osoby trpící cukrovkou a postačí, když si jednou denně dopřejete jednu lžičku. Pomůže okamžitě, neboť jeho další schopností je snížení pocitu hladu a chuti na sladké.kokosový ořech

Když vám dojde šťáva

Doporučuje se také pro sportovce, protože umí velmi rychle dodat tělu potřebnou a chybějící energii a to bez zbytečných kalorií. K tomu dokonale nakopne zpomalený metabolismus, čímž ještě více pomůže ke spalování tuků, bez toho, abyste se cítili unavení. Pomáhá ničit také bakterie a to zejména v ústní dutině. Ty mají za následek vznik zubního kazu. Pokud vás trápí trávení, opět se vyplatí po něm sáhnout. Jedna lžička působí jako přírodní antibiotikum a napomáhá ke správné funkci střev.

Kosmetický zázrak

Jako bonus jej můžete skvěle využít i v péči o tělo. Vyplatí se jím pravidelně po koupeli natírat, zlepšuje totiž velmi výrazně kvalitu a pružnost pokožky. Stejně tak zregeneruje poškozené a lámavé vlasy. Stačí jej využít místo kondicionéru a po nanesení pár minut vyčkat. Poté je zapotřebí jej důkladně vymýt.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén