Muronka

Národní technická knihovna

Není v provozu ani celé desetiletí. Její současná podoba, tím se rozumí nová budova je otevřena od roku 2006, přičemž se budovala necelé tři roky. Najdeme ji v pražských Dejvicích v areálu škol ČVUT a VŠCHT, proto návštěvnost tvoří z největší části studenti právě těchto vysokých škol. Je to organizace a je řízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Nyní čítá něco přes milion svazků, není divu, že se jedná o největší knihovnu technické literatury v České republice. Má celkem devět podlaží, z čehož jsou 3 podzemní podlaží včetně depozitáře a parkoviště a šest nadzemních podlaží. Atrium do tvaru pravého úhlu zahrnuje právě nadzemní podlaží.
otevřené knihy
Otevírací doba se liší dle ročního období, respektive v létě, v termínu od 29.6 – 13.9. má knihovna odlišné otevírací hodiny. Každá část je přístupna v jinou dobu. Pro tyto informace doporučuji navštívit web Národní technické knihovny, dokonce i v letních termínech je otevření rozděleno na několik turnusů.
Pokud se rozhodnete knihovnu pravidelně navštěvovat, budete se muset registrovat. Tak můžete učinit u registračního pultu v přízemí knihovny, kde na Vás budou čekat turnikety. Tam zvolíte možnost Registrace a počkáte na své číslo. Samozřejmě si můžete na internetu stáhnout jejich registrační formulář a proces o chvíli urychlit. K registraci potřebujete občanský průkaz, čipovou kartu (např. ISIC, Opencard, In-karta,…) pokud nevlastníte žádnou, vyrobí Vám jí za poplatek 200Kč.
staré knížky
Knihovna Vám na oplátku nabídne možnost vypůjčení a rezervaci titulů, které v daný moment v budově chybí, přístup k počítačům, připojení k Wi-Fi, možnost rezervovat si místnosti, které by mohly sloužit jako pracovny k přípravě skupinových projektů. Rovněž můžete využít noční a tichou studovnu. Tamní tiskárny jsou také vázány k registraci.
Pokud se zaregistrujete, sami si zvolíte, na jak dlouho. Můžete na rok nebo na šest měsíců.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén