Muronka

Krvelačný křeček, který nezná bratra

Také vám děti nedají pokoj s tím, že by chtěly nějakého chlupatého kamaráda? Víte, že pro vás to bude další starost navíc. Přesto, že vás děti neustále přesvědčují, jací budou dokonalí pečovatelé. Ve skrytu duše víte, že čím menší zvířátko, tím později menší starosti.
· Psauž jste jim vymluvili a momentálně bojujete o přítomnost či nepřítomnost kočky.
· Ještě to chce nějaký čas a dostanete se přes morče až ke křečkovi.
· V akvarijní rybičky nedoufáte. S těmi se špatně mazlí.
Křeček je podle vašeho názoru naprosto bezproblémový tvor, který je ještě k tomu velice mírumilovný.Myslíte, že je tomu tak u všech křečků? Jestliže byste svému dítěti pořídili křečka prérijního, asi by se nestačila divit celá rodina.
Křeček prérijní je opravdový dravec.
o Naštěstí je dlouhý pouhých devět až třináct centimetrů.
o Kdyby ale poporostl, určitě by si troufnul i na člověka.
Křeček prérijní obývá Sonorskou poušť, která se rozkládá na území USA. Na svůj lov vylézá v noci a žádný tvor si před ním není jistý svým životem.
křeček na dlažbě

Pomohou jeho schopnosti lidem?

Křeček dokáže ulovit bez problémů i jedovatého štíra. A není to vůbec o štěstí. Je proti jedu totiž odolný. Vědcům to nedalo a začali křečka zkoumat. Přišli na úžasnou věc. Proti bodnutí štíra je sice odolných několik dalších zvířat, ale u křečka prérijního šla příroda ještě o kousek dál.
· Jeho tělo dokáže ze štířího jedu vyrobit látku podobnou analgetiku.
· Tím tělo získá rovnou i utišující prostředek a křeček necítí bolest.
Toto zvířátko je opravdu mnohdy nemilosrdné. Zvláště, když jde o plné břicho. Pokud má nouzi, nepohrdne ani některým pomalejším příbuzným. Křeček prérijní je šelma se vším všudy.
malá myška
Pokud byste šli někdy Sonorskou pouští a slyšeli vytí podobné psímu, tak věřte, že někde poblíž je malé zvířátko, které stojí na zadních nohou a vyje o svém loveckém umění.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén