Muronka

Hrdý Budžes

Bára Hrzánová je dcerou slavného herce a baviče Jiřího Hrzána, který exceloval například v komediích v sedmdesátých letech. Bohužel tento nadaný umělec tragicky zahynul. Zůstala po něm dcera Bára, která je sama velmi zdatnou herečkou, hudebnicí a také fenomenální komičkou. Což není úplně obvyklé, protože málokterá herečka má odvahu vystupovat jako komička. Přece jen komik si musí umět udělat sám ze sebe legraci, a která žena je ochotna toto podstoupit.
červená sedadla
Nejznámější hra, ve které Bára Hrzánová účinkuje a exceluje je Hrdý Budžes, což je komedie, která už zažila téměř dva tisíce repríz a jedná se tedy o fenomén. Je to jedna z nejdéle hraných a reprízovaných divadelních her v České republice. A přitom se jedná o hru, na kterou je velký problém sehnat lístek. Musíte si lístek pořídit s mnohaměsíčním předstihem, jinak máte zkrátka a dobře smůlu. Pokud Vám opakovaně lístek profičel, tak Vaší nadějí je, že velmi pravděpodobně bude herečka s touto hrou hostovat ve Vašem městě také příští rok nebo pak zase napřesrok.

Normalizace s humorem

O čem to vlastně je? Je to hra, kdy dobu normalizace vnímá osmiletá holčička v podání Báry Hrzánové. Jedná se o komedii, kde Bára skutečně exceluje. Bylo by ovšem nespravedlivé, kdybychom nezmínili další dva herce, protože Hrdý Budžes rozhodně není One woman show.
konec na oponě
Herci Jarmila Vlčková a Libor Jeník také nabízejí skvělé komediální herectví,
i když jejich role jsou vlastně různé. Herci se v průběhu představení proměňují do bohaté škály spíše epizodních rolí, které mají Báře nahrávat. Oba herci se ovšem malého prostoru zhošťují s maximalismem a podávají taktéž excelentní výkony, které rozhodně stojí za obdiv a pochvalu. Hra Hrdý Budžes je opravdu velmi oblíbená. Dokáže nadchnout intelektuály a stejně tak lidi, kteří si prostě potrpí na obyčejnou legraci. Pokud jste ji ještě neviděli, určitě to napravte.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén