Muronka

Zajímavý projekt si zaslouží sponzory

Máte zajímavý projekt a chybí Vám peníze na jeho realizaci nebo finalizaci? Co si třeba o ty peníze říci? Kde? No to je otázka. Kde jinde než na internetu.
Tento způsob financování se jmenuje crowfunding. Jedná se o to, že větší počet drobných přispívatelů přispívá menším obnosem k cílové částce. Jedná se obvykle o kulturní či sociální projekty.
různé emotikony
Crowfundingových portálů najdeme v České republice několik. Ale samozřejmě nic Vám nebrání v tom, abyste svůj projekt vyvěsili na nějakých zahraničních crowfundingových stránkách. Je to celkem riziko, ale zároveň můžete přijít k vyšším penězům.

A jak to celé funguje? Musíte sestavit projekt a vytvořit prezentaci, kterou bude mít potenciální donátor k dispozici.
mince bitcoin

Ve stručnosti musíte

  • Uvést název projektu, který vtáhne do problematiky
  • Cílová částka,kterou potřebujete k realizaci či finalizaci
  • Představíte sebe a své pomocníky, případně organizaci
  • Nastíníte ve stručnosti svou vizi.Musí to zaujmout. Jinak se stane, že peníze nezískáte.
  • Přidáte fotodokumentaci,případně propagační video
  • Nabídnete systém odměn(např. dárce 100 Kč poděkování na Facebooku, dárce 1 000,- osobní poděkování atd.)
  • Nastavit v průběhu kolika dníse má cíl (vybrání částky) zrealizovatMůže se stát, že se potřebná částka nevybere. Nefunguje to tak, že Vám správce stránek pošle třeba jen 60%. Peníze se vracejí dárcům zpět na jejich účty. Nicméně pokud se podaří vybrat více peněz, peníze Vám zůstávají. Proto není od věci v prezentaci nastínit, jak byste využili pro projekt peníze, kdyby se Vám podařilo vybrat více peněz.
Crowfunding je forma daru, dotace, není to žádná půjčka. Musí být ovšem využity na daný projekt, nesmíte si peníze nechat pro sebe.
Je běžné, že i významní umělci využívají Crowfundingové portály k tomu, aby mohli zrealizovat své projekty. Muzikanti, aby mohli vydat CD, filmaři například na dokončující zpracování atd.

Next Post

Previous Post

© 2024 Muronka

Theme by Anders Norén